3 TIPY, AKO NAOZAJ ZAPÔSOBIŤ

Tak by sa dal voľne preložiť názov novej kolekcie obuvi pre pánov DRESS TO IMPRESS, z ktorej budú nadšení najmä muži obľubujúci elegantný vzhľad v akejkoľvek situácii.

Táto kolekcia je totiž plná najkvalitnejšej celokoženej obuvi a nájdete v nej topánky typu derby, oxford, ale aj nie príliš obvyklý prvok „single/double monk strap“. A aby ste sa v tom vyznali, pripravili sme pre vás malý slovníček pojmov.

Obuv derby a oxford sú od seba takmer na nerozoznanie. Jediným výrazným prvkom, ktorým sa odlišujú, je typ šnurovania. Derby obuv má otvorené šnurovanie. To znamená, že vrchné oddelené diely spája šnúrka. Kdežto pri oxfordkách sú diely prišité k sebe, takže sa neodchlipujú. Keby sme to mali opísať po lopate, tak topánky typu derby sú menej formálne, oxfordky sú typické „oblekovky“.

Ďalším výrazným prvkom v pánskej spoločenskej obuvi sú ony zmieňované, nie úplne obvyklé, remienky. Či už v jednoduchom vyhotovení (jeden remienok v hornej časti topánky), tak s dvojitým remienkom. Tomuto sa v angličtine hovorí „monk strap“. Pôvod tohto typu topánok je stále nejasný. Podľa niektorých zdrojov topánky dostal jeden anglický džentlmen na svojich cestách od mnícha žijúceho v Alpách a začal ich potom vyrábať v Anglicku. Do pánskeho šatníka sa dostali na začiatku 19. storočia a už z nich nezmizli.

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ obuvi z kolekcie Dress to Impress, môžeme vám zaručiť nielen pohodlie, ale aj to, že vás nikto neprehliadne.

Tip na styling: K spoločenským topánkam nemusíte nutne nosiť klasický oblek. Vyskúšajte namiesto košele s kravatou obliecť pod sako tenký rolák. V chladnejšom počasí je to nielen praktické, ale aj strašne sexy!

CELÁ KOLEKCIA DRESS TO IMPRESS

ZDIEĽAJTE