Biker boots: Vzdorovité topánky pre praktické ženy

Vykúzlia bezstarostný vzhľad, a pritom sú dokonale praktické. Zvlášť do dažďa a snehu! O akých topánkach je reč? Predsa o biker boots! Poďte sa s nami pozrieť pekne zblízka na trendy obuv, ktorú dámy s obľubou nosili už v 19. storočí.

Dnešné biker boots, ako vyplýva zo samotného názvu, odkazujú na subkultúru motorkárok; prapôvodne však šlo o topánky, ktoré ženám slúžili pri jazde na koni. Svoju popularitu si, popri pohodlí a praktickosti, získali už tým, čo symbolizovali. Teda túžbu priblížiť sa mužom a ich svetu. Neskôr sa biker boots stali vyjadrením individuálneho hudobného vkusu. Odkazovali na rock a punk, čo sú hudobné štýly, ktoré k zrazom motorkárov neodmysliteľne patria.

A čo o svojej nositeľke prezradia dnes? Rozhodne neplatí, že by biker boots nosili len motorkárky, punkerky alebo rockerky. Naopak, môžete dať priechod svojmu rebelstvu tým, že motorkárske topánky skombinujete s romantikou v podobe nežných šiat. A pokiaľ práve nemáte na taký kontrast náladu, dobrou správou je, že s biker boots nešliapnete vedľa.

Hodia sa k džínsom, k sukniam, k nohaviciam výrazných farieb… Skrátka, skoro k čomukoľvek. A to platí aj pre všetkých 50 odtieňov zimnej a jesennej šedi. Typické biker boots sú vyrobené z kože a gumy, čo je silná kombinácia, ktorá ochráni chodidlá pred chladom a mokrom. Či vonku prší, sneží, alebo mrzne, s biker boots budete v suchu a pohodlí, a pritom vyvoláte dojem ľahkovážnej a vzdorovitej divy.

ZDIEĽAJTE