Celosvetovou tvárou Baťu je speváčka Lenny

Novou tvárou značky Baťa pre tento rok je úspešná česká speváčka Lenny. Je to prvýkrát, čo sa celosvetovým ambasádorom stala česká osobnosť. Spolupráca vznikla najmä vďaka spoločnej téme ženskej sebadôvery, ktorá sa premieta tak v hudbe Lenny, ako aj v kampani Som svoja & som s tým v pohode. Ako ambasádorka sa Lenny prvýkrát predstavila na Bata Fashion Weekende v Miláne koncom apríla.

Posledný víkend v apríli bola v rámci módnej udalosti jari, Bata Fashion Weekendu v Miláne, oficiálne predstavená tohtoročná tvár značky Baťa. Je ňou mladá úspešná speváčka Lenny, ktorá sa v Česku aj vo svete zapísala hneď svojím prvým albumom Hearts. Vďaka svojej charizme, neobvyklej farbe hlasu aj perfektnej angličtine sa presadila nielen u nás, ale aj vo svete. Úspechy tak žne napríklad aj v talianskych či nemeckých rádiách.

Spoločnosť Baťa oslovila Lenny na spoluprácu nielen kvôli tomu, že dlhodobo podporuje mladých umelcov, ale aj v nadväznosti na novú pieseň Enemy. Tá sa v rádiách po celom svete hrá od 20. apríla a rieši tému ženskej sebadôvery a sily. Práve táto téma je pre spoluprácu medzi spoločnosťou Baťa a speváčkou Lenny podstatná. V rámci svojej dlhodobej kampane Som svoja & som s tým v pohode totiž Baťa upozorňuje na problematiku negatívneho sebahodnotenia mnohých žien a snahy zapadať do módnych a spoločenských štandardov. Lenny sa do kampane podporujúcej prijatie vlastných nedostatkov a budovania rešpektu k sebe samej aktívne zapojí.

LENNY, tvár značky BAŤA. zoznámte sa >

„Je mi obrovskou cťou byť súčasťou tohto projektu. Baťa je spoločnosť s neuveriteľnou históriou – od malého českého obuvníka sa rozrástla na jednu z najväčších módnych značiek na svete. Rodinný prístup je mi blízky, rovnako ako vízia značky, a takisto to, s akou vytrvalosťou vzdáva hold svojmu remeslu. Ženská hodnota je hlavným posolstvom tejto kampane a téma, ktorou sa aj ja sama často vo svojej tvorbe zaoberám a som rada, že môžem prispieť svojím hlasom a svojím umom. Hudba má veľkú silu a naším hlavným cieľom je prostredníctvom hudby prihovárať sa k ženám všetkých generácií a po celom svete, aké dôležité je byť sama sebou. Žiť život podľa vlastných podmienok, riskovať, nebáť sa robiť chyby, padnúť na dno, mať silu znovu vstať a začať znovu. Chcela by som všetkým ženám povedať, že žiadny sen nie je príliš veľký a iba vy samy ste svojím vlastným nepriateľom, ktorý vás drží pozadu,“ dodáva Lenny.

Zoznámiť sa s Lenny môžete tak v rozhovore, ktorý poskytla pre letné číslo katalógu Baťa, ako aj osobne na festivale Colours of Ostrava, kde navštívi Baťa kreatívnu zónu.

ZDIEĽAJTE