Chunky sneakers – extrémne pohodlné a extrémne trendy tenisky

Vďaka masívnej platforme sa nedajú prehliadnuť, takže ich ľahko rozoznáte od „bežných“ tenisiek. Reč je o chunky sneakers, voľnočasových teniskách, ktoré nezaprú inšpiráciu módou 90. rokov. Medzi trendmi zažiarili už minulého roku, podľa všetkého však pozíciu #musthave topánok obhája aj tohto roku v lete a na jeseň. Dostať ich v mnohých cool variantoch – od klasickej čiernej a bielej cez in ružovú až po divokú leopardiu.

Či idete práve do práce, alebo len tak von, chunky sneakers vám pri chôdzi zaistia extra pohodlie. Ich typická platforma totiž nie je len estetická, ale aj funkčná – nenadarmo sa týmto teniskám hovorí „dad sneakers“. Vyzerajú totiž, akoby ste ich vytiahli z otcovej skrinky. A otcovia, ako je všeobecne známe, nosia iba super pohodlné topánky!

Asi by sme mali zmieniť, že nejde o klasickú športovú obuv – robustné tenisky sú predovšetkým módnou záležitosťou, ktorú by sme mohli zaradiť pod athleisure trend. Ten spočíva v ležérnom prepojení oblečenia a obuvi, čo sa hodí na cvičenie aj do mesta. A k čomu teda chunky sneakers nosiť?

Myslite na to, že topánky sú základným stavebným kameňom každého outfitu, tým pádom veľmi ovplyvnia výsledný dojem. Chunky sneakers sa budú najlepšie hodiť k minimalistickému dámskemu outfitu. Nemusia byť nutne len čierne alebo biele. Keď sa vyhnete vzorovanému oblečeniu, pokojne môžete zvoliť odvážnejšie farebné kombinácie.

A keďže sa vraciame do estetiky deväťdesiatych rokov, kľúčové budú doplnky! S tými však pozor, nech nevyzeráte, ako keď sa chystáte na oldschool párty. Bohato postačí ľadvinka (alebo malá kabelka), slnečné okuliare a väčšie náušnice.

ZDIEĽAJTE