Čo priniesol tohtoročný Baťa Fashion Weekend?

Počas víkendu 13. a 14. apríla sa konalo v pražskom paláci Žofín úžasné predstavenie pre všetkých milovníkov topánok – tretia edícia Baťa Fashion Weekendu, ktorá okrem módnych šou priniesla aj pop-up múzeum a výstavu obuvi. Tohto roku totiž oslavujeme 125. narodeniny, a tak máme na čo spomínať.  Rovnako ako návštevníci Baťa Fashion Weekendu!

Svoju premiéru na Baťa Fashion Weekende zažila nová čínska kolekcia Baťa. Čínski návrhári sa pohrali s klasickými baťovskými modelmi, ktoré predstavili v nečakaných vyhotoveniach a v živých farebných kontrastoch. Talianska kolekcia Baťa divákom pripomenula, prečo sú Taliani takí preslávení prvotriednou koženou obuvou a vkusom pre módne návrhárstvo. Trendy vzory zo sveta fauny a flóry preniesla na prehliadkové mólo čerstvá kolekcia z ázijského Tichomoria.

Jednou z horúcich noviniek v sortimente Baťu sú kanadské tenisky Power Mello, ktoré na prvý pohľad prezradí podošva z penových vankúšikov inšpirovaných mäkučkými cukríkmi marshmallows. Na víkendovej prehliadke sa bezchybne hodili k lesklej páperovej bunde a lesklému samopašnému imidžu modelky-speváčky.

Značka Baťa Herritage vyniesla do žiary reflektorov špeciálnu retro kolekciu obuvi, ktorá spojila hneď dvoch gigantov: Baťu a Coca-Colu. Výsledkom sú osviežujúce červeno-biele redizajny legendárnych modelov tenisiek, na ktorých „svieti“ ikonické logo svetoznámeho nápoja. Horúcu súčasnosť zas reprezentoval rad Red Label, akási módna pohotovosť pre milovníkov fast fashion.

Na víkendovej šou nesmeli chýbať ani ukážky originálnych obuvníckych technológií, na ktorých si v Baťovi dosť zakladáme. V nápaditej módnej šou tak dostali svoj priestor topánky Baťa Flexible, Baťa Light aj Baťa Isolia.

A na ktorý pár topánok boli návštevníci zvedaví najviac? Pochopiteľne na výročnú edíciu obuvi špeciálne navrhnutú k 125 rokom od založenia našej značky. Táto elegantná narodeninová kolekcia pôjde do predaja až tohto roku v októbri, takže tí, ktorí zavítali počas víkendu na Žofín, mali jedinečnú príležitosť vidieť výročnú obuv medzi prvými.

ZDIEĽAJTE