Ktorá crossbody kabelka sa k vám hodí?

Má jasné poznávacie znamenie: dlhý popruh, ktorý sa nosí krížom cez telo. Crossbody kabelka je krásnym dôkazom toho, že aj trendy doplnky môžu byť nanajvýš praktické. Aby vám však crossbody kabelka slúžila k maximálnej spokojnosti, chce to pri výbere vziať do úvahy 3 základné kritériá: veľkosť, materiál a dizajnové vyhotovenie. Stačí si odpovedať na nasledujúce otázky a tú pravú crossbody kabelku máte na dosah!

  1. Ste minimalistka, alebo maximalistka?

Ak ste zvyknutá nosiť pri sebe len to najnutnejšie – kľúče, platobnú kartu, mobil, rúž – skvelou voľbou pre vás bude mini crossbody. Hodí sa na širokú plejádu príležitostí: obed s kamarátkou, drink s kolegami, večera s láskou, bujará párty aj obyčajná prechádzka. Ak je váš zoznam nevyhnutností, naopak, dlhý, lepšia pre vás bude väčšia verzia crossbody. V každom prípade však platí, že žiadnu kabelku nie je vhodné preťažovať – hrozí totiž, že by sa mohla rozpadnúť!

  1. Ako dlho chcete crossbody nosiť?

Teraz nemáme na mysli, či svoju kabelku budete mať na tele päť, alebo osem hodín, ale celkovú životnosť kabelky, akú si predstavujete. Všeobecne existujú 3 druhy materiálov, z ktorých sa kabelky vyrábajú: pravá useň, umelá koža a textil. Zatiaľ čo kožené kabelky budú vo vašom šatníku naozajstnou stálicou, pri crossbody umelých a textilných je potrebné počítať s tým, že takú dlhú životnosť nemajú. Hodia sa preto hlavne dámam, ktoré si ich kupujú ako (relatívne) chvíľkovú módnu záležitosť.

  1. Ktorý dizajn krásne doplní váš štýl?

Kabelka – a tá crossbody nie je žiadnou výnimkou – by vám, pochopiteľne, mala ladiť k topánkam, k celkovému outfitu aj k osobitému štýlu obliekania. Hľadáte kabelku, ktorú nikto neprehliadne? Tak vás určite zaujmú crossbody zdobené cvočkami, flitrami alebo vysokým leskom. Čo sa týka farieb, paleta je naozaj pestrá a fantázii sa medze nekladú. Všeobecné pravidlo hovorí, že svetlá kabelka výborne vynikne na tmavom #ootd. Vôbec sa však nebojte toto pravidlo porušiť,  hlavné je, aby vám kabelka sedela a cítili ste sa pri jej nosení sama sebou.

ZDIEĽAJTE