Návrat k BFW v Miláne. Čo sa páčilo členom Baťa klubu a čo slávnym blogerkám?

Ešte kým začneme chystať všetky skvelé letné akcie, chceli sme sa spolu s návštevníkmi Bata Fashion Weekendu naposledy vrátiť k módnej udalosti jari. Ako hodnotia víkend nabitý módou, najnovšími kolekciami a zaujímavými hosťami? Čo najviac zaujalo členov Baťa klubu a čo potešilo napríklad blogerku Nikol Moravcovú?

Členov Baťa klubu, ktorých sme do Milána na BFW vzali so sebou, najviac oslovila módna šou. Ocenili aj súťaž mladých talentov.

Aké boli vaše pocity, keď ste sa dozvedeli, že práve vás Baťa klub vezme do Milána na Bata Fashion Weekend?

Bolo to šokujúce a prekvapujúce zároveň. Dalo sa ťažko uveriť, že je to tak. A potom prišla radosť a tešenie sa na zážitky s firmou v Miláne. Ešte teraz nemôžem uveriť, že sme boli s Baťom na takej nádhernej akcii.

Čo sa vám na Bata Fashion Weekende páčilo najviac?

Nakupovanie v predajni Baťa v Miláne, kde personál mňa aj dcéru príjemne rozmaznával. Nakoniec sme odišli s tromi kabelkami značky Baťa pre celú našu ženskú časť rodiny. Kabelky nás okúzlili spracovaním, materiálom i farbami. Napriek tomu, že po taliansky nevieme, cítili sme sa ako doma a bavilo nás to. Tú radosť cítime aj teraz. Vrcholom a najkrajšou udalosťou víkendu však bola večerná prehliadka a umelecká šou. Bola úžasná, čo sa týka výkonu všetkých umelcov i humoru. Bola to šou najvyššej kvality. Ocenili sme aj prepojenie so súťažou mladých dizajnérov, ktorí pri tvorbe vždy sledovali hlbší zámer. Bol to zážitok, ktorý ma inšpiroval a vzbudil úctu k tomu, čo dokážeme v Česku vytvoriť. Na skutočne svetovej úrovni a s profesionálnym prístupom, ktorému nechýba srdce a cit pre vec.

Koľko párov topánok je vo vašej skrinke a koľko ste si ich so sebou vzali do Milána?

Teraz, myslím, jedenásť párov, ktoré nosím, a do Milána so mnou cestovali štyri páry.

Je vo vašej skrinke nejaký pár topánok, ktorý má pre vás špeciálny význam?

Špeciálny je každý pár, pretože topánky kupujem vždy tak, aby mne alebo mojim blízkym robili radosť a boli pohodlné, krásne a ladili k outfitu. Každý pár sa tak stáva jedinečný a štýlovo nenahraditeľný. Mám rada tvorivú voľbu pri výbere na každý deň a rôzne príležitosti i kombinácie, ktoré kvalita topánky umožňuje pozdvihnúť na príjemný zážitok a pohodový deň. Topánky, ktoré nesedia, pokazia celý deň. To sa mi, našťastie, pri nakupovaní u Baťu v posledných rokoch nestáva. Takže je to doslova „radosť z každého kroku“.

A ako hodnotia milánsky módny víkend české blogerky, modelky či stylisti?

Nikol Moravcová, influencer, blogerka a moderátorka

BFW v Miláne ma skutočne prekvapil organizáciou, profesionálnym prístupom, performanciou na svetovej úrovni či originálne poňatou módnou šou, z ktorej som načerpala mnoho inšpirácie. Tiež ma potešilo vystúpenie českej speváčky Lenny na afterpárty. Bolo mi veľkým potešením byť súčasťou takej krásnej a prestížnej udalosti.

Andrea Kalousová, influencer, modelka a česká Miss World 2015

Bata Fashion Weekend sa mi veľmi páčil. Bolo to krásne spestrenie môjho pobytu v Miláne. Príjemne ma prekvapil priebeh akcie. Všetko bolo pekne naplánované a pripravené. A čo si vybavím, keď sa povie značka Baťa? Koženú a kvalitnú obuv.

Alexandra Sedláčková, influencer

Celý víkend bol jedným slovom fantastický. Kde inde usporiadať takú módnu udalosť ako v Miláne? Páčil sa mi palác, ktorý bol vybratý na prehliadku, a bola som príjemne prekvapená zistením, že Baťa podporuje mladých umelcov prostredníctvom súťaže Young Designers Challenge. Prekvapením pre mňa bolo aj zvolenie novej tváre Baťu, a to Lenny, ktorá je skvelá hudobníčka. Jej nový videoklip v spolupráci s Baťom je úplne božský!
Jirka Hofbauer, Editor For Men

BFW sa mi páčil a veľmi. Bol to skvelý zážitok. Tri úžasné dni v talianskej metropole módy. Skvelý program, ktorý bol bohatý, a vďaka skvelému tímu ľudí bol vždy čas aj na prosecco. Asi najviac ma prekvapilo samotné miesto usporiadania. Miláno! No páni! Páčilo sa mi, že realizačný tím bol z veľkej časti český. A potom samotná šou a performancia v Palazzo Mezzanotte. Mám tiež veľkú radosť, že globálnou ambasádorkou Baťu sa stala úžasná Lenny.

Baťa pre mňa znamená odkaz. Silnú značku, ktorá prekročila hranice nielen českej krajiny, no aj Európy, a stal sa z nej skutočne globálny brand. Som ľudsky pyšný na to, že pôvodom česká značka má obchody po celom svete. Úprimne ma zaujíma, čo by povedal pán Baťa, keby videl, kam sa značka, nesúca jeho meno, dostala. Či by sa mu páčila šou a čo by povedal na samotné topánky.

CELÝ REPORT Z BFW TU >

 

ZDIEĽAJTE