Nielen otcovia milujú pánske chunky sneakers

Chunky sneakers patria k topánkam, ktoré buď úplne neznášate, alebo naopak, bláznivo milujete (a nosíte do roztrhania). Hovorí sa im „dad shoes“, pretože pripomínajú botasky, aké nosili otcovia rodín v 90. rokoch, a podobnosť to, samozrejme, nie je vôbec náhodná. Typická robustná podošva, ktorá obuvi dodáva objemný vzhľad a retro look, je inšpirovaná práve módou deväťdesiatych rokov. A ak niečo odvtedy ostalo rovnaké, tak fakt, že v poskytovanom pohodlí tieto tenisky stále nemajú konkurenciu!

Kam s nimi?
To, že chunky sneakers nie sú trendy záležitosťou len pre dámy, potvrdzuje aj nová kolekcia Baťa, ktorej dominujú neutrálne a zemité tóny. Hodia sa na množstvo voľnočasových aktivít, a ak si vaša profesia nežiada formálny štýl od hlavy až po päty, určite chunky sneakers využijete aj do práce. A keby vám nejaký odporca tvrdil, že sa „oteckovské“ topánky hodia skôr na chalupu, verte, že mladí a slávni v nich veselo chodia do mesta aj do spoločnosti. Napríklad taký Ed Sheeran.

Maximálny objem aj pohodlie
Pre tieto objemné tenisky platí úplne to isté, čo pre oversized kúsky oblečenia: ich nosenie je neuveriteľne pohodlné. K čomu si však chunky sneakers vlastne obuť? Svojím objemom a výrazným vzhľadom sú to skôr topánky maximalistické, preto sa odporúča kombinovať ich s minimalistickými outfitmi. Bezchybne, naopak, dotvárajú extravagantný štýl obliekania.

Oversized na druhú
Ak vám však lepšie sadne jednoduchosť než extravagancia, nemusíte sa báť. Módny prešľap z toho nutne nebude. Môžete sa napríklad zaujímavo pohrať s objemom, doplniť k masívnym chunky sneakers ešte mikinu alebo bundu oversized strihu. Výsledkom bude pohodlný a ucelený outfit.

Nielen #chunky a #dadshoes
A mimochodom, keby ste hľadali ďalšiu inšpiráciu, k akým outfitom sa vlastne chunky sneakers nosia, na sociálnych sieťach môžete natrafiť aj na označenie #turbotrainers, alebo dokonca #uglyshoes.

ZDIEĽAJTE