NIELEN PRE FANÚŠIKOV CHELSEA

Viete, že topánky, ktorým sa hovorí chelsea boots, sú najobľúbenejšou pánskou zimnou obuvou? V novej kolekcii BRITAIN CALLING ich nájdete hneď v niekoľkých rôznych verziách.

Od okrúhlej špičky až po úzku „švihácku“, od čiernej klasiky až po trendy sivú alebo modrú, od hladkej kože až po zbrúsenú.

A prečo sú chelsea boots také obľúbené? Nie je to len kvôli štýlu, ale aj kvôli pohodliu pri nosení, a hlavne pri obúvaní. Tento typ obuvi je vyrobený tak, že na oboch stranách je všitá pružná látka (guma), ktorá topánku otvorí, takže do nej pohodlne vkĺznete.

Chelsea boots pochádzajú už z 18. storočia. Ale módny ikonický prvok z nich urobili až londýnski umelci v 50. rokoch. Spomínate, ako ich členovia skupiny Beatles začali nosiť s úzkymi nohavicami alebo džínsami a úzkym vypasovaným sakom? Práve tí vytvorili taký typický „London look“.

Nemyslite si však, že chelsea boots môžete nosiť, len pokiaľ ste mladý rozorvaný umelec. 🙂 Tieto topánky sú také pohodlné a zároveň elegantné, že si ich zamilujete, aj keď ste napríklad vyznávač starej dobrej klasiky, alebo musíte do práce chodiť v obleku.

CELÁ KOLEKCIA

ZDIEĽAJTE