Plesová sezóna 2020: v ktorých topánkach zažiarite?

Že sa ples vydaril, spoznáte ľahko: tancuje sa až do rána. Aby ste si však mohli chvíle na parkete naozaj užiť, je potrebné venovať náležitú pozornosť výberu plesových „črievičiek“. A to nielen z estetického pohľadu, teda či vám farebne ladia k šatám a k príručnej listovej kabelke. Ktoré dámske topánky budú tie pravé – tak pre vaše nohy, ako aj pre tohtoročnú plesovú sezónu?

Otvorená, alebo uzavretá špička?
Čo by vaša tanečná obuv určite mala mať, v záujme istejšieho kroku pri tanci aj korzovaní počas prestávok, je pevná päta. Naproti tomu špička topánky môže byť otvorená aj uzavretá. Etiketa sa v tomto ohľade uvoľňuje, takže ak sa nechystáte na ples so striktne konzervatívnym dress kódom, môžete pokojne vyjsť do spoločnosti aj v otvorených topánkach. (Teda samozrejme za predpokladu, že budú slávnostné a že si dáte záležať na čerstvej pedikúre.) Otvorená špička sa hodí najmä pre milovníčky latinsko-amerických rytmov, zatiaľ čo kráľovnám waltzu, foxtrotu a ďalších štandardných tancov slušia klasické uzavreté lodičky.

Zdobené či jednoduché?
O tom, nakoľko nápadné obutie si na ples zvolíte, by mali rozhodovať predovšetkým šaty. K bohato zdobeným a lesklým modelom pasujú jednoduché črievičky, zatiaľ čo minimalistické šaty znesú zdobenú obuv s prepracovanými detailmi. Rozhodujúci vplyv má aj dĺžka šiat – pri kratších strihoch sukne treba počítať s tým, že topánky budú viac „na očiach“, hodia sa preto lodičky na vyššom podpätku. Dámy, ktoré sa chystajú plesať v dlhej večernej róbe, môžu počítať s tým, že topánky nebude príliš vidno. Napriek tomu by však mali k zvyšku garderóby ladiť, aby nepokazili celkový dojem.

Aký vysoký podpätok?
Ako sme naznačili už vyššie, ku kratším šatám sa hodia vyššie podpätky. Naproti tomu modely, ktoré siahajú až na zem, samy osebe dámsku postavu opticky predĺžia, preto nie je nutné ešte voliť vysoké podpätky. Všeobecne platí, že podpätky dodávajú žene ladné držanie tela, dôležité je však vziať do úvahy aj subjektívne pohodlie, schopnosť tancovať a v neposlednom rade aj výšku sprievodu.

Prajeme vám krásnu plesovú sezónu 2020 a šťastnú ruku (aj nohu) pri výbere nových lodičiek!

ZDIEĽAJTE