Recyklovať je trendy! Buďte bližšie prírode s jarnou kolekciou Weinbrenner Nature

Ak radi idete naproti trendom, ktoré vydržia na výslní dlhšie než jednu sezónu, máme pre vás horúci tip. Udržateľnú obuv! Ako vidno aj na svetových veľtrhoch, módne využitie recyklovaných PET fliaš a ďalších odpadových materiálov zažíva veľký boom. Pozadu nezaostáva ani značka Weinbrenner. Na jar/leto 2020 uvádza udržateľnú kolekciu, ktorá je prírode doslova o krok bližšie.

Recyklovaná podošva + korková stielka = láska
Najvýraznejším prvkom jarnej kolekcie Weinbrenner Nature je podošva – a to tak vizuálne, ako aj z hľadiska materiálu. Pozorné oko si hneď všimne, že podošva je „iná“. Presnejšie povedané, vyrobená z expandovanej gumy so 40 % prímesou granulátu z odpadu. Čo na prvý pohľad nie je zrejmé, ale nositeľ/ka topánok to iste ocení, je korková stielka – a keď hovoríme korková, máme na mysli čistý, 100 % korok, žiadnu umelú náhradku.

 

Myslí na dámy, na pánov aj na prírodu
Páni si môžu vybrať z celkovo piatich variantov jarných poltopánok, ktoré okrem recyklovanej podošvy spájajú decentné, neutrálne tóny. Dámy majú na výber zo štyroch párov nových topánok od značky Weinbrenner, ktoré pre zmenu pracujú s veľmi sviežou paletou jarných farieb.

Európske, eko a elegantné
Kolekcia „pripravená pre lepšiu prírodu“, ako by sa dal parafrázovať slogan Engineered for better nature, si môže získať vaše sympatie aj tým, že bola vyrobená v Európe, konkrétne v Portugalsku. Je krásnou ukážkou toho, že sa dá vyrobiť kvalitný pár topánok bez toho, aby sme plytvali prírodnými zdrojmi, a okrem úžitku a štýlu môže prinášať aj dobrý pocit, pretože vdychuje nový život recyklovanému odpadu.

Viac informácií o kolekcii Weinbrenner Nature a produktoch nájdete tu.

ZDIEĽAJTE