Sú trendy a dajú sa nosiť na tisíc spôsobov. Espadrilky budú vaša pravá letná láska

Od 14. storočia, keď topánky spletené z pevnej katalánskej trávy nosili vojaci, kňazi aj tanečnice, espadrilky prešli dlhú cestu (doslova). Unisex nálepka už veľmi neplatí, zato sa teraz vyrábajú a nosia dámske espadrilky v stovkách farieb a vyhotovení: otvorené, uzavreté, nasúvacie, na kline, na platforme, so šnurovaním, s mašľou, s cvočkami… S čím ich však kombinovať, nech váš #ootd ide s dobou?

Obzvlášť trendy look vykúzlite, keď espadrilky podčiarknete bielou čipkou na romantických šatách alebo  ľubovoľným modelom z prírodného ľanu.  Ďalšou stávkou na istotu sú vzorované potlače oblečenia à la rozkvitnutá lúka alebo tropická džungľa. 

Blíži sa leto – čas hudobných festivalov, mestských výletov a exotických dovoleniek. Espadrilky sú na tieto príležitosti ako stvorené – majú štýl, priedušnú látku a pohodlnú podošvu lemovanú typickou jutou.

Úžasnú variabilitu espadriliek oceníte už pri balení batožiny – skvele sa totiž hodia k šortkám, minisukniam, maxi šatám aj roztrhaným džínsom. Tým pádom so sebou na predĺžený víkend nemusíte brať všetky topánky, a pritom budete za všetkých okolností perfektne chic.

A na čo si dať pri ladení outfitu pozor? Hlavne na to, aby sa vám topánky vizuálne „nebili“ s kabelkou.  Platí tu jednoduché pravidlo: k espadrilkám sa najlepšie hodí kabelka z rovnakého materiálu. Aspoň máte o dôvod viac urobiť si radosť.

VŠECHNY ESPADRILKY 

ZDIEĽAJTE