Voľnočasová móda nie sú tepláky a obnosené tenisky. Oblečte sa vkusne na vychádzku aj na popoludnie s priateľmi

Kolekcia voľnočasovej obuvi Chilled Out od Baťu sa tohto roku vážne vydarila. Má názov „Chilled Out“ a presne také majú byť aj outfity, ktoré k nim budete nosiť. My vám chceme znovu ukázať, že voľnočasové obutie neznamená tenisky.

SLIP ON ALEBO VKĹZNITE DO TOHO

Tento typ obuvi je na jar a leto absolútne dokonalý. Sú pohodlné, ale zároveň vyzerajú dobre. A tieto dve kritériá by mala spĺňať akákoľvek súčasť vašej garderóby! Skvelo vyzerajú s plátennými nohavicami a tričkom. My sme vám chceli ukázať taký typicky „cestovateľský“ outfit. Niečo ako námorník, ktorý sa práve vylodil v Marseille.

Vidíte ten rozdiel medzi teniskami a nohavicami na gumu a týmto outfitom? A pritom je minimálne rovnako pohodlný. Takže, páni, už žiadne výhovorky. Na jar si zaobstarajte aspoň jedny „vsuvky“ a skúste ich občas obuť namiesto tenisiek. Uvidíte, že s nimi urobíte množstvo parády!

Náš tip: Také topánky sa skvele hodia aj k letným verziám klasických oblekov vo svetlej farbe z ľanu či bavlny.

 

POHODLNÉ OXFORDKY

V šnurovacom variante sú tieto topánky opäť skvelou náhradou za nudné tenisky, ktoré vo väčšine verzií rovnako patria do posilňovne, a nie na ulicu. Chceli sme vám ukázať, ako pár malých trikov dokáže z nudného outfitu urobiť zaujímavý bez toho, aby ste sa museli nejako extra snažiť. Tak teda – až si budete kupovať nové džínsy, určite zvoľte radšej tmavšiu farbu a bez akýchkoľvek ozdôb a efektov. Hodia sa do viacerých outfitov a len tak rýchlo vás neomrzia. Keď si beriete tričko a košeľu, tak košeľu nezapínajte! Budete pôsobiť ležérnejšie. Keď si budete chcieť odložiť okuliare a puzdro ste zase zabudli doma, nikdy si ich nedávajte na hlavu! Roztiahnete spoje, za ktoré držia rúčky, takže vám potom budú padať. Radšej z nich urobte štýlový doplnok a založte ich do výstrihu alebo za vrecko na košeli.

Náš tip: Ak nemáte práve štíhlu postavu a výšku nad 180 centimetrov, tak si pri džínsoch neohrnujte nohavice. Výrazný lem, ktorý ohrnutím vznikne, vás akurát opticky „uzemní“. To znamená, že vám na pohľad skráti nohy. A to nechcete. 😊

CELÁ KOLEKCIA TU

ZDIEĽAJTE